Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anglický plnokrevník

17. 7. 2010

Anglický plnokrevník

Původ a historie:

Někteří loidé mluví o jakémkoliv čistokrevném koni jako o "plnokrevníkovi", ale to není správné. Plokrevnik je koňské plemeno, jehož původ sahá až do Anglie 17. století, a jeho zakladateli se stali tři hřebci: Byerley Turk, Darley Arabian a Godolphin Arabian. Tito tři hřebci se dostali z Blízkého Východu do Anglie, kde byli kříženi s anglickými závodními koňmi. Výsledkem byl anglický plnokrevník, který dovedl vyvinout velkou rychlost i na dlouhých tratích a navždy změnil dostihový svět. Anglický plnokrevník je vyníkající závodní kůň i pro jiné jezdecké disciplíny a jeho krev přispěla ke vzniku mnoha dalších plemen koní.

Stavba těla:

Ušlechtilá, inteligentní hlava se širokým čelem a rovným profilem. Dlouhý krk. Dlouhá klenutá ramena. Zřetelný kohoutek. Dlouhé tělí, hluboký hrudník. Silná záď a bedra. Dlouhé, štíhlé, ale svalnaté nohy s dobře utvářenými šlachami a klouby. Dobře osvalené zadní nohy.

Vzhled a charakteristika:

Mimořádně všestranný, s velkým srdcem. Je známý svou rychlostí i na dlouhé vzdálenosti.

K čemu ho můžu využít?

Roviné i překážkové závody, skokové závody, soutěže všestrannézpůsobilosti, pólo, honitba, přehlídky a jezdectví obecně.

Jak je vysoký?

151-170 cm

Odkud pochází?

Anglie, Evropa

Temperament:

Odvážný a statečný. Inteligentní a ochotný.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář